خبرهای ویژه

» صنعت و بازرگانی » کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ازبکستان برگزار می شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۱۲:۲۶

 کد خبر: 26749
 51 بازدید

کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ازبکستان برگزار می شود

مدیر کل دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ازبکستان در فروردین ماه سال 97 خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان توسعه تجارت ایران، «بهروز الفت» اضافه کرد: در این اجلاس نمایندگان دستگاه‌های مختلف دولتی و بخش‌های خصوصی ایران و ازبکستان پیرامون راهکارهای توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور در زمینه‌های حمل و نقل، گمرک، بانکی، سرمایه گذاری، ورزش، گردشگری، فرهنگی، استاندارد، صنعت و ارتباطات مذاکره می کنند.
مدیرکل دفتر اروپا و آمریکا سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه این اجلاس در روزهای بیستم و بیست و یکم فروردین ماه در تهران برگزار خواهد شد، اظهار کرد: امضای چند سند همکاری در زمینه های مختلف اقتصادی در دستور کار این اجلاس قرار دارد.
دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و ازبکستان با حضور معاون اول نخست وزیر و رئیس هیات مدیره شرکت سهامی راه آهن ازبکستان و وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در تهران برگزار خواهد شد.
به گزارش ایرنا، سازمان توسعه تجارت ایران حجم مبادلات تجاری ایران و ازبکستان را ۹۹ میلیون دلار اعلام کرد که ۵۸ میلیون دلار از آن به صادرات ایران و ۴۱ میلیون دلار به واردات ایران اختصاص دارد.
پارسال حجم مبادلات تجاری دو کشور ۲۲۷ میلیون دلار اعلام شده بود و تراز تجاری ایران در این سال مثبت ۴۷ میلیون دلار بود.
محصولات پتروشیمی، پسته، چای، انواع کف پوش و سنگ روی از جمله کالاهای صادراتی ایران به ازبکستان به شمار می رود.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : صنعت و بازرگانی
ارسال دیدگاه

تبلیغات