خبرهای ویژه

» کلان » نشست شورای عالی کار امشب برگزار می شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۱۲:۲۹

 کد خبر: 26755
 56 بازدید

نشست شورای عالی کار امشب برگزار می شود

نشست شورای عالی کار که شب گذشته به سبب اختلاف رقم پیشنهادی نمایندگان کارگری و کارفرمایی بی نتیجه به پایان رسید، امشب دوباره برگزار می شود، امید می رود که پس از نشست های متعدد نمایندگان شرکای اجتماعی کار به توافق برسند.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، نمایندگان کارفرمایی پیشنهاد آخر خود درباره مزد ۹۷ را با مضمون افزایش ۱۹ درصدی حداقل مزد کارگری به علاوه افزایش ۸.۳ درصدی روزانه ۳۳۳۳۵ ریال را برای سایر سطوح امضا کردند اما نمایندگان کارگری با این پیشنهاد موافق نیستند.
عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار تهران در گفت و گو با ایرنا، گفت: افزایش حداقل دستمزد هر سال طبق ماده ۴١ قانون کار باید براساس دو بند نرخ تورم اعلامی از سوی نهادهای رسمی و سبد معیشت خانوار تعیین شود.
«علی فتحی» بیان داشت: هر سال با وجود، دو بند ماده ۴١ قانون کار، افزایش دستمزد با توجه به نرخ تورم تعیین می شد.
به گفته وی، سال گذشته نمایندگان کارگران در نشست شورای عالی کار، سبد هزینه یک خانوار کارگری را با نرخ حدود ٢.۵ میلیون تومان مصوب کردند که از این پس برای تعیین نرخ افزایش دستمزد، سبد را ملاک افزایش قرار دهند.
فتحی افزود: کمیته دستمزد کارگران امسال سبد معیشت را با توجه به افزایش قیمت های سال ٩۶ اصلاح کرد و به رقم ٢ میلیون و ۶۶٩هزار تومان رساند.
وی اظهار داشت: امید می رود که در نشست امشب نمایندگان کارگری و کارفرمایی بتوانند به تفاهم در خصوص افزایش حداقل دستمزد سال ۹۷ دست یابند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : کلان
ارسال دیدگاه

تبلیغات