خبرهای ویژه

» بانک و بیمه و بورس » مشخصات خریداران ارز به سازمان مالیاتی ارسال شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۸:۳۲

 کد خبر: 23930
 6 بازدید

مشخصات خریداران ارز به سازمان مالیاتی ارسال شد

رییس کل بانک مرکزی در نامه ای ضمن معرفی خریداران عمده ارز به همراه میزان دلار خریداری شده از ابتدای سال تا ۱۷ دی ماه،خواستار رسیدگی به مبادلات این اشخاص و اقدام لازم در خصوص وصول مالیات‌های متعلقه شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، متن نامه ولی‌اله سیف به رییس‌کل سازمان مالیاتی شرح زیر است:

“بسمه تعالی”

جناب آقای تقوی‌نژاد

معاون محترم وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور

باسلام؛

احتراماً، پیرو مکاتبات پیشین منتهی به نامه شماره ۱۰۰۵۵۶‌/۹۶ مورخ ۰۷‌/۰۴‌/۱۳۹۶ موضوع گردآوری و ارسال اطلاعات خریداران عمده دلار به استحضار می‌رساند، با عنایت به لزوم استقرار ثبات در بازار ارز، استمرار روند معرفی خریداران موصوف در راستای اجرای سیاست‌های کنترل بازار ارز و با هدف جلوگیری از اقدامات سوداگرانه و فعالیت‌های دلالی که منجر به کتمان درآمد واقعی و فرار مالیاتی می شود.

بانک مرکزی به منظور ارتقاء سطح تعاملات خود با آن سازمان تا سر حد امکان و شناسایی و وصول دقیق درآمدهای مالیاتی دولت، ضمن ردیابی و تشخیص دلالان ارزی، اقدام به استخراج و ارائه اطلاعات این اشخاص کرده است.

بر همین اساس و بنا بر نتایج حاصل از بررسی‌های صورت گرفته در ارتباط با مبادلات ارزی در دوره زمانی مربوط به ابتدای سال جاری لغایت ۱۷‌/۱۰‌/۱۳۹۶، حجم بسیار زیادی از مبادلات دلار به نام اشخاص معدودی ثبت شده که به پیوست مشخصات هویتی به همراه میزان دلار خریداری شده توسط ایشان ارسال می شود.

لذا خواهشمند است دستور فرمایند، پس از رسیدگی به مبادلات اشخاص مذکور، اقدامات لازم در خصوص وصول مالیات‌های متعلقه صورت پذیرد. ‌


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : بانک و بیمه و بورس
ارسال دیدگاه

تبلیغات