خبرهای ویژه

» مطالب خواندنی » فرهنگ واقعی حوزه دندانپزشکی در ایران درمان گرایی است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ - ۶:۴۳

 کد خبر: 20531
 18 بازدید

رییس کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی:

فرهنگ واقعی حوزه دندانپزشکی در ایران درمان گرایی است

رییس کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران گفت: فرهنگ واقعی حوزه دندانپزشکی در ایران بهداشتی نیست بلکه درمان گرایی است و حتی گاهی اوقات درمان نیز تحت تاثیر تبلیغات زیبایی قرار می گیرند.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دکتر لیلا عطایی روز چهارشنبه در حاشیه دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رسالت ما به عنوان انجمن دندانپزشکان عمومی ارتقای سلامت دهان و دندان جامعه و در اولویت قرار دادن فعالیت های مربوط به این حوزه است؛ در هزاره سوم که همه امور تحت تاثیر تبلیغات گسترده قرار گرفته، در بسیاری از مواقع بهداشت سلامت دهان نیز مغفول واقع شده است.
وی افزود: انجمن دندانپزشکان عمومی برای اولین بار موضوع سلامت دهان و دندان را پایه گذاری کرده و آن را به عنوان شعار این دوره از کنگره مد نظر قرار داده است.
عطایی با تاکید بر اهمیت پیشگیری قبل از درمان گفت: بالابردن فرهنگ مردم می تواند در زمینه پیشگیری از مشکلات دندانپزشکی بسیار موثر باشد.
رییس کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران خواستار همکاری بیشتر بخش های تصمیم گیرنده وزارت بهداشت با انجمن دندانپزشکان در خصوص ارتقای سلامت دهان و دندان جامعه شد و گفت: سیستم های مشاوره ای وزارتخانه و کادر تصمیم گیرنده آن در حوزه دندانپزشکی بیشتر متخصص دندانپزشکی هستند و دید متخصص فقط قسمت خاصی از درمان را در بر می گیرد؛ بنابراین پیشنهاد کردیم که گروهی از دندانپزشکان جامعه نگر با وزارتخانه همکاری داشته باشند.
عضو هیات مدیره انجمن دندانپزشکان عمومی ابراز امیدواری کرد فرهنگ مردم در زمینه پیشگیری از بیماری های دهان و دندان و ارتقای سلامت دندان با همکاری بیشتر رسانه ها و وزارتخانه با انجمن دندانپزشکان عمومی ارتقاء یابد.
دوازدهمین کنگره انجمن دندانپزشکان عمومی ایران روز جمعه ۲۲ دی ماه در مرکز همایش های برج میلاد به کار خود پایان می دهد.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : مطالب خواندنی
ارسال دیدگاه

تبلیغات