خبرهای ویژه

» صنعت و بازرگانی » زنگنه:صنعت نفت پس از سال های تحریم، دوباره در مسیر پیشرفت قرار گرفته است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۱۲:۲۴

 کد خبر: 26746
 59 بازدید

زنگنه:صنعت نفت پس از سال های تحریم، دوباره در مسیر پیشرفت قرار گرفته است

وزیر نفت در پیام تبریک نوروز سال 97 گفت: صنعت نفت پس از سالهای تنگنا و تحریم، چند سالی است که دوباره در مسیر پیشرفت و تعالی قرار گرفته است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه در این پیام افزود:کارهای فراوانی در چندسال گذشته در صنعت نفت ایران آغاز شده که در اینجا بنا ندارم به بازگویی آنها دست بزنم، اما همین قدر کافیست که همه‌ ذینفعان صنعت نفت ایران -که بی‌گمان یکایک ملت بزرگ ایرانند- می‌دانند صنعت نفت ما از پس سال‎های تنگنا و تحریم، چندسالی است که دوباره در مسیر پیشرفت و تعالی قرار دارد.
در ادامه این پیام آمده است: صنعت نفت ایران در آستانه سالی تازه قرار دارد. به فضل الهی و به برکت دستان پرتوان همه شما- از زن و مرد- سال ۹۶ را با کوله‎باری تازه از تجربه و انباشت دانش پشت سر گذاشته‌ایم.
زنگنه در این پیام خاطر نشان کرده است: از مجموعه اهداف ما، امروز دو هدف بیش از سایرین خودنمایی می‌کنند؛ نخست توسعه صنعت نفت که خود مبنا و ریل توسعه ایران عزیز اسلامی است و نیاز به سرمایه‌گذاری‌های کلان داخلی و خارجی دارد و جز با زدودن غبار افکار غلط در برخی نحله‌ها و جریان‌ها و نیز با بازنگری در برخی اندیشه‌ها میسر نیست و هدف دیگر، بهبود وضع معیشتی و رفاهی و زیستی کارکنان زحمتکش این صنعت.
در ادامه این پیام آمده است: در پایان بر خود لازم می‌دانم یادی کنم از همه عزیزانی که در سال ۹۶ در مسیر خدمت در صنعت نفت -از بخش خصوصی گرفته تا بخش دولتی-، جان عزیزشان را در مناطق عملیاتی و کارگاه‌ها -از پالایشگاه تهران تا فوران چاه ۱۴۷ رگ سفید- از دست دادند.
وزیر نفت در این پیام افزوده است: «یادی می‌کنم از همه آنان که بهار صنعت نفت ایران را با تلاش برای ملی کردن صنعت نفت در ۲۹ اسفند، رقم زدند تا بیگانگان بدانند، ایران و ثروت‌های خدادادش برای ایرانیان است؛ مردمانی که این مصرع از حکیم طوس همواره ورد زبانشان است: چو ایران نباشد، تن من مباد»
به گزارش ایرنا، تثبیت تولید نفت کشور بین ۳.۸ تا چهار میلیون بشکه در روز و صادرات ۲.۶ میلیون بشکه نفت و میعانات گازی و افتتاح چند فاز جدید پارس جنوبی از مهم ترین دستاوردهای صنعت نفت در سال ۹۶ است.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : صنعت و بازرگانی
ارسال دیدگاه

تبلیغات